Materiály potřebné k výrobě

5. října 2013 v 13:06 | VikThor |  Kdo koupit ... ?
Zde se dozvíte, kde sehnat materiály nechemického charakteru. Jedná se například o papírky na měření přítomnosti a koncentrace chlordioxidu v roztoku, nádoby a lahve, hadičky atd. Mnohé věci lze sehnat svépomocí nebo po známých, jiné pomůcky bude potřeba zakoupit. Víceméně se ale jedná většinou o celkem levné věci.

papírky na měření koncentrace chlordioxidu (ClO2) v roztoku
Těmito papírky se měří přítomnost a popřípadě koncentrace chlordioxidu v daném roztoku. Lze použít na MMS, ale to nemá žádný větší smysl. Používají se především u CDS, kde nejde koncentrace určit pouhým dávkováním obou reaktantů. Doporučuji zakoupit papírky na přesné měření a rozstřihnout je nůžtičkami na nehty napůl, aby déle vydržely. A k tomu přikoupit levnější papírky (třebas ty jodoškrobové) k orientačnímu měření. Tato sestava vám postačí na většinu měření.pomůcky na výrobu CDS
Příprava CDS v domácích podmínkách lze provádět dvěma způsoby. Na každý z nich je potřeba jiných materiálů.


- plastový kyblík - Lze použít libovolný kyblík, opět ideálně o objemu cca 4 až 6 litrů. V obchodech se v takových nádobách prodávají například utopenci nebo nakládané hermelíny. Pokud máte nějakého známého, dostanete kyblík zdarma. Další možností je zakoupit například v Liedlu, nebo jiném obchodě mega balení například křupek či jiných pochutin, které se prodávají právě v takových kyblících jako je ten, který je pro výrobu CDS ideální. Vhodné nádoby lze zakoupit ale na různých místech, například zde http://stavba-dilna-zahrada.avizo.cz/plastove-kybliky-s-uzaviratelnym-vikem-9058470.html Jednoduše jde hlavně o to, aby bylo víko vzduchotěsné.

- sklenice - Můžete použít jakoukoliv sklenici o libovolném objemu, ideální je sklenice o objemu 5 litrů, například od okurek. Zakoupit je lze v jakémkoliv obchodě k tomu určeném.
Sklo je lepší variantou, než plast. Chlordioxid velice pozvolna narušuje povrch plastů. Jde o velice pomalý a sotva pozorovatelný jev, ale právě proto je sklo mnohem lepší variantou.- platové lahve - Lze použít obyčejné lahve od mléka se širokými šroubovacími uzávěry. Široké proto, aby bylo místo na vyvrtání děr pro hadičky.

- akvarijní kompresor - Lze zakoupit v mnohých e-shopech, nebo v potřebách pro rybáře a akvaristy, například zde: http://akvarijni-kompresory.heureka.cz/

- silikonové hadičky - Dají se použít hadičky jakéhokoliv druhu, ale jde o to, aby byly relativně pevné, přesto pružné. K tomuto účelu jsou asi nejhodnější silikonové hadičky.
Zakoupit je lze například zde: http://www.ukaprika.cz/7604-ace-silikonova-hadicka-silicone-tube.html#%C5%A1t%C4%9Brk nebo http://www.zbozi.cz/?q=silikonov%C3%A9+hadi%C4%8Dky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama